Pályázat a 2013-as Dobos Károly-díjra

2013. január 21., címkék: pályázat, Pályázat, dobos károly díj

Az egyházmegyék lelkészi közössége olyan, a gyülekezetében hűséggel szolgáló, gyülekezetét megőrző, építő, vele közösséget vállaló lelkipásztort jelölhet a díjra, akinek gyülekezeti lelkészi szolgálati ideje legalább húsz év.

Maradandó példamutatás – díjátadók a Zsinat ülésén

2011. november 20., címkék: kitüntetés, makkai sándor-díj, XIII. Zsinat, kilencedik ülés, dobos károly díj, imre sándor-díj

A legörömtelibb pillanatai a Zsinat munkájának, amikor református testvéreink munkáját ismerhetjük el – mondta Huszár Pál, a MRE Zsinatának világi elnöke, amikor felvezette a XIII. Zsinat kilencedik ülésének második napján, november 18-án a diakóniai, pedagógiai és lelkészi díjak átadóját.